Loading color scheme

Jak správně vybrat dětské brýle

vyber detskych bryli

Při výběru brýlí pro děti je samozřejmě velmi důležité, aby se obruby dětem v první řadě líbily. Velký důraz děti kladou především na barvu, ale i na to, aby obruby vypadaly podobně nebo stejně jako brýle, které vidí na očích svých vrstevníků.
Takové brýle si potom zamilují a budou je rády nosit.

Na co si dát pozor při výběru dětských brýlí

Optika společně s rodiči ale také zajímá, jak brýle sedí na obličeji dítěte. Především je nutné, aby se dítě nekoukalo přes horní okraj brýlí, protože pak takové brýle neplní svůj účel a dost často se pak zlobí i oční lékař, když s takovými brýlemi děti přijdou na kontrolu.

Je tedy třeba vybrat správný tvar, ale i materiál, ze kterého jsou obruby vyrobeny. Dnešní doba správným tvarům velice nahrává, protože jsou moderní kulatější tvary brýlí a takové pak dětem i více sedí. Materiál je možný jak z plastu, tak z kovu. Plastové obruby jsou dnes žádanější a to z důvodu, že jsou pro děti pohodlnější, antialergické a také jsou zrovna „in“.

Brýle pro aktivní děti

Pro aktivnější a sportující děti je pak důležité zvolit nějaký pružnější plast, aby dětské brýle vydržely náročnější podmínky. Kdo nechce, aby byly brýle příliš výrazné, raději zvolí kovové obruby, stále velmi oblíbené jsou titanflexové i tzv. brýle vázané, které nemají spodní rámeček. Kovové jsou pak i lépe opravitelné.

Neméně důležitý je pak výběr brýlových čoček, pro děti jsou jednoznačnou volbou plastové čočky, jsou lehčí a odolnější vůči rozbití než skleněné. A zase pro aktivnější děti je možné použít i nerozbitnou čočku Trivex, která je i lehčí než běžný plast a hlavně zaručuje maximální bezpečí pro dětské oči. Antireflexní úprava čoček proti odleskům je už dnes samozřejmostí.

Nemálo rodičů se taky rozhodne pro samozabarvovací čočky Transitions, které jsou uvnitř čiré a venku se pak zabarví podle počasí a sluníčka.